Otázky a odpovědi
Kouření a waping

1. HISTORIE
Od objevení tabáku lidé poznali nebezpečí cigaret.  Přes 5 let multi-národních jednáních, organizovaných WHO,byla nakonec založena organizace, jejímž cílem je snížit počet úmrtí a nemocí spojených s používáním tabáku. Příslušná organizace poukázala na to, že 5 milionů lidí přichází o život ročně v důsledku kouření  a toto číslo se může zvýšit až na 10 milionů  v příštích 20 letech. Tabák též způsobuje vážné nebezpečí pro ženy a děti.  Proto mnoho zemí na celém světě vyvijí úsilí, aby provedlo výzkum a vývoj na non-hořlavých cigaretách, jež by cigaretu nahradili a byly by přínosem pro člověka. 
Moderní vědecké výzkumy dokazují, že kouř z cigarety obsahuje přes 4000 chemických látek, stovky  jsou škodlivé pro lidské tělo, s 25 chorobami přímo souvisí kouření. Především polycyklické aromatické uhlovodíky  v cigaretovém kouři, které jsou považovány za nejnebezpečnější smrtonosné látky.

2. PROČ ELEKTRONICKÁ CIGARETA ?
Tabák byl vypuštěn z Pandořiny skříňky a stal se dlouhověkou noční můrou člověka.Elektronická cigareta je revolucí v historii kouření a přináší požehnání pro lidské  bytosti, zejména  kuřákům... Bude mít příznivý vliv na životní styl člověka.. Věříme že elektronické cigarety nakonec vykoření ošklivý zlozvyk kouření.

Výhody a odlišnosti e-cigarety od klasické cigarety: :
1. 1.  Neobsahuje dehet a jiné karcinogenní látky škodlivé pro lidské tělo; 
2. 2.  Non-hořlavý, bez nebezpečí více než 4000 chemických látek vyráběných cigaretou; 
3. 3.  Neškodný pro ostatní a pro životní prostředí, bez nebezpečí "pasivního kouření"; 
4. 4. Může být použit ve většině no-smoking místech bez nebezpečí požáru; 
5. 5. Může být realizován „Odvykací progam“ v rámci určitého časového období.

3. JAKOU CIGARETU, DOUTNÍK ČI DÝMKU ZAKOUPIT ?
Zde prakticky rozhodují 2 věci : vzhled a výkon
Obecně platí, že čím menší cigareta, tím menší kapacita baterie ( samozřejmě, že vývoj jde dopředu, takže nové modely mají samozřejmě i větší kapacitu baterií). Proto také budeme upozorňovat jaká cigareta je vhodná pro jakého kuřáka. Například Mini cigareta Joye 510-T nebude vyhovovat kuřákovi, který kouřil 50 cig/den. Samozřejmě může dokoupit cigarety ( atomizer + baterie  = cigareta ) a postavit si třeba celou krabičku, ale to je drahé. Velkým kuřákům proto více vydrží větší cigarety či doutníky a dýmky. Co se týče doutníků a dýmek spolupracujeme a nabízíme vzhledem ke kvalitě a spolehlivosti pouze firmu RUYAN, nejstaršího a dle nás a diskusím na zahraničních diskusních serverech, nejspolehlivějšího a nejkvalitnějšího výrobce na světě.

4. CO JE ELIQUID?
E-Liquid je kapalina sloužící k doplňování cartridgí pro electronické cigarety, doutníky a dýmky.
E-Liquid  obsahuje množství nicotinu (síla) a určité aroma (příchuť).
Složení E-Liquidu
E-Liquid je složen z nicotinu, propylen-glycolu, kyseliny mléčné, alkoholu a potravinářského aroma.
E-liquid je dodáván v mnoha příchutích a 5-ti intenzitách nicotinu ( ZERO, LOW, MEDIUM, HIGH, X-HIGH a XX-HIGH). E-Liquid SPECIAL je vyroben z výtažku kořenů (100% přírodních látek) a slouží k odvykání kouření

Dále existuje velmi malé procento lidí alergických na propylen-glycol, jež obsahuje řada potravin, a pro ty existují náplně NO PG (bez propylen-glycolu), který je nahrazen rostlinnými oleji. Více dýmí, nejsou nasládlé x více zanáší atomizery a nejsou tak lahodné. Po dlouhých jednáních jsme pro Vás dosáhli stejné ceny jako s  s PG (u jiných prodejců podstatně dražší).

Eliquid je extrahovaný z tabáku vysoké kvality listů. To je víc přírodní a zdravé. Naše produkty mají certifikaci CE, ROHS, SGS, TUV, GMP, Non - toxic a klinický zkušební protokol.

Všechny vůně mohou být dělané s či bez nikotinu. síla nikotinu je volitelná. Orientačně 10 – 20 cigaret MLB lehké – MED (Medium – střední), MLB červené – HIGH (Vysoké). Nad 20 cig/den XH ( Extra High) nad 30 cig/den XXH . Pod 10 cig/den – LOW (nízký obsah nicotinu). NONE (ZERO – 0mg/ml) pro konec odvykání a např. ženy na mateřské.

Balení: Dostupný 10ml, 30ml, 50ml lahvičky . Namísto běžných plastových láhví, my užíváme lékařskou10ml a 30ml lahvičky s bezpečnostním uzávěrem pro děti a malým kapátkem. 30ml lahvičky s kapátkem (velkým vnitřním jsou ideální k doplňování 10ml lahviček či jiných).

Uschovávejte v chladném, tmavém místě či v ledničce 10 – 20 st.C - záruka 24 měsíců od data produkce. Pro běžný provoz chraňte před světlem (zezelená) a vysokou teplotou. Předejděte kontaktu se sliznicemi; vyhnout se přílišnému vystavení vlivu na kůži a tělo.

Zásilka obsahuje návod.
Užívání a nákup povolen od 18 let.


PG=propylenglykol            Chuťově nejlepší. Pro zlepšení kouřivosti je přidáno 20% VG
VG=rostlinný glycerin       Alternativa pro všechny PG alergiky a milovníky kouře

5.KOLIK TO STOJÍ ?
Pomocí dokapávání Eliquidu můžeme ušetřit velmi mnoho peněz. Jelikož průměrnému kuřáku 20 cigaret stačí 10ml eliquidu na měsíc (u nových a kouřivějších cigaret typu T a C- cca 10dní), vyjde ho krabička na cca 14Kč. Při koupi větších balení (u naší společnosti) i na míň.Výměna atomizéru cca 1 x měsíc + 7kč. Výměna baterie 1x za rok +1Kč. Tzn., že cena krabičky nepřesáhne!! 22Kč u systému Tank  eGo -C, eGo - T).

6. JAK TO FUNGUJE ?
Elektronická cigareta se skládá ze tří hlavních částí: baterie, atomizér (rozprašovač) a náplň (cartridge).
Baterie zajišťuje chod elektronické cigarety. Napájí atomizér, který při potáhnutí vytváří páru z tekutiny, kterou dodává náplň.
Atomizér je řízen mikroprocesorem. Vše proběhne stejně tak, jako při potáhnutí z běžné cigarety. Baterie jsou dobíjecí. Na špičce je umístěno diodové světlo, které se při potáhnutí plynule červeně rozsvítí a dodávátím efekt zapálené cigarety. Náplně se po vypotřebování mění za nové, nebo se mohou znovu doplnit tekutinou (e-liquidem). Záleží na druhu a modelu elektronické cigarety.

7. JAK ZAČÍT
Nejlépe je vybrat si e-cigaretu podle toho, kolik denně kouřím (čím menší, tím častější dobíjení popř. i plnění). Pak rozhoduje design a spolehlivost (ohlasy na diskusních stránkách o elektronických cigaretách). K tomu si vyberu e-liquid na doplňování (pozor na levné cigarety, kde se vám pak může stát, že se při výměně cartridgí nedoplatíte). To vás vyjde při prvním nákupu (u nás) na cca 1.500,-Kč (e-cigareta + 2 x 10ml náplně eliquid) s výdrží asi na 2 měsíce při plném e-kouření (při cca 20cig/den). Když začínáte, doporučujeme kombinaci s normální cigaretou (kvůli nenásilnému přechodu ). Nejlépe si třeba vymezit místa, kde budu e-cigaretu používat (doma, auto, kancelář, pracoviště,..) Zpočátku se vám vzhledem k absenci škodlivin, vzniklých spalováním, bude zdát slabá, trochu sladká (vliv potravinářského PG) a navoněná. Postupem času vám bude přestávat chutnat normální cigareta. Pak si můžete spočítat, kolik jste do toho dali peněz (v našem případě 1.500 = asi 2 kartony = asi 20 dní). Po 2 měsících si můžete dokoupit více příchutí a více cigaret (1ks za 450,-Kč) a s více cigaretama (či jen baterkama,..) se nemusíte bát, že po úplném přechodu zůstanete někde bez "nikotinu". Pak už přichází jen úspora (1 krabička = cca 7Kč,-), krásná rána bez kašle, nasmrděného bytu, auta,..

Pozn.: Pro informace k výběru typu cigarety volejte 602 444 650,    603 848 313

Životnost baterie a atomizeru
Bohužel vlastnost atomizerů je, že se zanáší a ohříváním se zeslabuje žhavící spirálka, která vytváří kouř.Tím se zmenšuje povrch této spirálky a vytváří se méně kouře a postupně dojde až k přepálení a tím nefunkčnosti atomizeru.Funkce samočištění, kterou má každá lepší cigareta po cca 1500 tazích pouze nažhaví spirálku a vypálí ji. Zanáší se též "V-éčko" z pleteného drátku, které nasává eliquid a přivádí jej ke žhavící spirálce. Dle internetových diskusí je tato životnost atomizerů dle výrobce a typu cigaret 1 až 2 měsíce. U Joye510-T se pohybuje v průměru 3měsíce. Postupnou praxí uživatele se zvyšuje (mě osobně vydrží atomizer cca 7 - 8 měsíců ). Samozřejmě, že jde tuto životnost a kouřivost zlepšit: 1, Hlídání teploty atomizeru a nepřehřívání spirálky (přestávky mezi potahy, včasné dokapávání).(Pozn.: Největší záběry dostává, když každý okolo chce ochutnat. Já to z hygienických důvodů nedělám anebo půjčím jednorázový doutník, který má speciální náustek.) 2, Čistění atomizeru (dle výrobce Coca Cola (Kofola u nás), ultrazvuk, propláchnutí vlažnou vodou, Perchlor (??) - musí se nechat vyschnout - nemám zkušenosti,několik sekund var - nedoporučuji ....) to jsou věčné téma diskusí čím a jak často. Čištění v Cole se dělá dle návodu, že nalejete Colu do kalíšku, samotný atomizer propláchnete (volně protéká atomizerem) a necháte v Cole (názory na časy se různí - 3,5,8 hodin ).Pak propláchnete vlažnou vodou a vyfoukáte vodu ven. Necháte příp. vyschnout. Nesmí se dostat voda při nasazování do baterie (automat baterie).

Používat jen eliquidy od výrobců (znám pouze 3 na světě). Nepřidávat vlastní dochucovadla. Čipy si pamatují i hustotu, takže se nedoporučuje ani časté střídání výrobců a druhů (PG, PEG, VG). Já to dělám, ale musí se hlídat opět ta teplota atomizeru, což je nejdůležitější.

Závěrem je, že nejdůležitější je teplota atomizeru a její hlídání. V praxi to znamená, že si dáte třeba 3,4 "šluky" za sebou,ale necháte pak chvilku vychladnout (nejlépe vezmete 2 cigaretu). Dále je pak dobré sledovat různé internetové diskuse (u nás už také začínají být na velmi slušné úrovni) a sledovat nejnovější trendy (případně jak se vyvarovat chyb).

Životnost baterie
je dle výrobce cca 300 nabití. První nabití lithiové baterie je cca 8 hodin  ikdyž svítí zelené světlo na nabiječce ukazující nabití). Další nabití baterií jsou signalizována zeleným světlem (modrým) či problikáváním těchto barev dle typu nabíječky. Nedoporučujeme nechávat v nabiječkách tzv. přes noc. Chce to po nabití baterii vyndat či vyšroubovat z nabiječky aby pak tato baterka nedávala větší zátěž atomizeru, který by se mohl po čase spálit. Po čase ztrácí baterie (jako všechny dobíjecí lithiové baterie) kapacitu, tzn., že je lepší z důvodu kapacity koupit novou.

Elektronické cigarety, zkráceně e-cigarety, jsou novinkou pro lepší životní styl. Bez dehtu, oxidu uhelnatého, kouře a zápachu, s ohledem na Vaše zdraví i okolí.Elektronické cigarety lze používat i v nekuřáckém prostředí.

Elektronická cigareta, všeobecně také nazývána jako e-cigareta, je technologický převrat v historii kouření. Největší předností elektronické cigarety je, že neobsahuje žádný dehet, žádný oxid uhelnatý, ani jinou karcinogenní látku.

Elektronická cigareta byla vyvinuta jako lepší náhrada za běžné cigarety. Dokáže tak uspokojit i náročné kuřáky bez nutnosti vdechovat škodlivé látky. E-cigaretu je možné užívat jak s nikotinovými náplněmi, tak i s náplněmi bez nikotinu, nebo dokonce s náplní přímo určenou ke zbavení závislosti na nikotinu.

Mnoho kuřáků však hodlá s kouřením nadobro skoncovat a i tuto možnost elektronická cigareta nabízí. Díky designu elektronické cigarety snadno překonáte fyzickou závislost při které potřebujete zabavit ruce i ústa. Postupným snižováním intenzity nikotinu až k nule, pomalu zjistíte, že již kouřit nepotřebujete. Způsobů, jak s e-cigaretou přestat kouřit je opravdu mnoho.

Elektronická cigareta šetří nejen zdraví, ale i peněženku. Ceny tabákových cigaret v České Republice stále rostou a mnoho lidí za svůj zlozvyk vydá každý měsíc nemalé peníze.Elektronická cigareta je i v tomto ohledu šetrnější. Průměrný kuřák vykouří přibližně 20 cigaret denně a měsíčně tak vydá za cigarety přibližně 2500 Kč. Nehledě na úsporu zdraví, se tedy průměrnému kuřákovi prvotní investice do elektronické cigarety vrátí již do měsíce. Ročně je tedy možné ušetřit až tisíce korun.

Náplně do elektronických cigaret
Většina náplní pro elektronické cigarety obsahují nikotin, kromě náplní bez nikotinu. Elektronické cigarety s nikotinovými náplněmi nejsou vhodné pro:
osoby s alergií na nikotin
astmatiky
osoby s plicním onemocněním
těhotné ženy
osoby mladší 18-ti let

Každý model elektronické cigarety má o něco málo rozdílnou standardní výdrž, která závisí na velikosti náplně. Standardní výdrž jedné náplně je výrobcem garantována minimálně na 150 x potáhnutí. Jedna náplň elektronické cigarety je tedy srovnatelná minimálně s 10ti běžnými cigaretami.
Výdrž náplně také závisí na individuálním používání elektronické cigarety. Každý kuřák užívá elektronickou cigaretu jinak. Někdo potahuje silněji, jiní slaběji. Je tedy logické, že při silném natahování dochází k vyšší spotřebě a tak je pravděpodobné, že náplň vydrží méně. Minimálně však garantovanou výdrž výrobcem, tedy 150 x potáhnutí / 1 náplň.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

faq informace jk 09.02.2013 17:20
img img Re: faq informace Gerflinna 22.02.2018 00:39
img img Re: faq informace ZjosephMob 06.09.2016 21:11
Pro dámy Kačaba 13.04.2012 17:35
img img Re: Pro dámy M 13.04.2012 18:21
NzdiYWE1Z